The image is for illustrative purposes only; please refer to the product data sheet for precise specifications.
| Part Number | 10M16SAU324I7G |
|---|---|
| Manufacturer |
|
| Description | MAX® 10 Field Programmable Gate Array (FPGA) IC 246 562176 16000 324-LFBGA, 562176 Total RAM bits |
| Product Group | FPGA |
| MOQ | 119 pcs |
| SPQ | 119 pcs |
| Figure/Case | 324-LFBGA |
| Package | TRAY Pack |
| | |
| Ship From | Hong Kong |
| Shipment Way | DHL / Fedex / TNT / UPS / Others |
| Delivery Term | Ex-Works |
| Send RFQ | sales@signalhk.com |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Logic Elements (LEs) | 16,000 |
| Embedded Memory | 549 Kbits |
| Phase-Locked Loops (PLLs) | 1 |
| General Purpose I/O Pins | 246 |
| Operating Temperature Range | -40°C to 100°C |
| Package Type | 324-pin Ultra Fine Pitch Ball Grid Array (UBGA) |
| Core Voltage | 2.85V to 3.465V |
| User Flash Memory | Not specified |
| On-Chip Analog-to-Digital Converter (ADC) | Not specified |
| Single Event Upset (SEU) Protection | Not specified |
| Configuration | Instant-on, non-volatile |
| Maximum User I/O Pins | 246 |
| Digital Signal Processing (DSP) Blocks | Not specified |
| Operating Frequency | Up to 450 MHz |
| Power-On Reset Circuitry | Not specified |
| JTAG Support | IEEE 1149.1 Boundary-Scan Test (BST) |
Room 1304, 13/F, Allways Centre, 468 Jaffe Road, Causeway Bay, Hong Kong. |