Products LCD Display VS028QVHS-43
VS028QVHS-43
VS028QVHS-43, LCD Display, from Signal HK OEM Part in Stock Hong Kong VS028QVHS-43 2.8
GET QUOTE NOW!
Part Number VS028QVHS-43
Manufacturer Signal HK OEM Part Official Vector Logo Signal HK OEM Part
Description VS028QVHS-43 2.8" Vertical TFT LCD Display, IPS, 240Hx320V, Driver IC ST7789V2, 65K/262Ki, 4 SPI Interface, 2.8~3.3V Op Voltage, 6 LEDs 120mA 3.2Vref. -20ºC +70ºC Opt Temp Range, Normally Black IPS, Transmissive LCD Type, 500cd/m², All O'clock
Product Group LCD Display
MOQ 2000 pcs
SPQ 50 pcs
Figure/Case 2.8 inch TFT
Package TRAY Pack
PDF PDF Datasheet
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL / Fedex / TNT / UPS / Others
Delivery Term Ex-Works
Send RFQ sales@signalhk.com
Request quotation for
VS028QVHS-43
CAPTCHA Image
Room 1304, 13/F, Allways Centre, 468 Jaffe Road, Causeway Bay, Hong Kong.
Use of this Website constitutes acceptance of Signal HK Limited Terms of Use and Privacy Policy
VS028QVHS-43 datasheet, VS028QVHS-43 specifications, VS028QVHS-43 features, VS028QVHS-43 pinout, VS028QVHS-43 Arduino, VS028QVHS-43 price, VS028QVHS-43 circuit diagram, VS028QVHS-43 development board, VS028QVHS-43 app VS028QVHS-43 Application VS028QVHS-43 Stock Quote VS028QVHS-43 Best Price VS028QVHS-43 Free Stock VS028QVHS-43 Lead Time VS028QVHS-43 Delivery Time VS028QVHS-43 Stock , VS028QVHS-43 2.8" Vertical TFT LCD Display, IPS, 240Hx320V, Driver IC ST7789V2, 65K/262Ki, 4 SPI Interface, 2.8~3.3V Op Voltage, 6 LEDs 120mA 3.2Vref. -20ºC +70ºC Opt Temp Range, Normally Black IPS, Transmissive LCD Type, 500cd/m², All O'clock