The image is for illustrative purposes only; please refer to the product data sheet for precise specifications.
| Part Number | INA2332AIPWR |
|---|---|
| Manufacturer |
|
| Description | Instrumentation Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail, Low-Power, Single-Supply, CMOS INSTRUMENTATION AMPLIFIERS |
| Product Group | Amplifier |
| MOQ | 2500 pcs |
| SPQ | 2500 pcs |
| Figure/Case | 14-TSSOP |
| Package | T&R Pack |
| | |
| Ship From | Hong Kong |
| Shipment Way | DHL / Fedex / TNT / UPS / Others |
| Delivery Term | Ex-Works |
| Send RFQ | sales@signalhk.com |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Number of Channels | 2 |
| Gain | Fixed at 5 V/V |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| -3 dB Bandwidth | 2 MHz |
| Input Offset Voltage | 2 mV |
| Input Bias Current | 0.5 pA |
| Supply Current | 415 µA per channel |
| Output Current per Channel | 48 mA |
| Supply Voltage Range | 2.5 V to 5.5 V |
| Common-Mode Rejection Ratio | 60 dB |
| Operating Temperature Range | -55°C to 125°C |
| Package | 14-TSSOP (0.173", 4.40 mm width) |
Room 1304, 13/F, Allways Centre, 468 Jaffe Road, Causeway Bay, Hong Kong. |