The image is for illustrative purposes only; please refer to the product data sheet for precise specifications.
| Part Number | A3M35TL039T2 |
|---|---|
| Manufacturer |
|
| Description | RF Amplifier IC 5G, LTE 3.3GHz ~ 3.7GHz 26-HLQFN (10*6mm) The A3M35TL039 is a fully integrated Doherty power amplifier module designed for wireless infrastructure applications that demand high performance in the smallest footprint. Ideal for applications in massive MIMO systems, outdoor small cells and low power remote radio heads. The field−proven LDMOS power amplifiers are designed for TDD and FDD LTE systems |
| Product Group | Amplifier |
| MOQ | 2000 pcs |
| SPQ | 2000 pcs |
| Figure/Case | 26-HLQFN |
| Package | T&R Pack |
| | |
| Ship From | Hong Kong |
| Shipment Way | DHL / Fedex / TNT / UPS / Others |
| Delivery Term | Ex-Works |
| Send RFQ | sales@signalhk.com |
| Feature | Specification |
| Frequency Range | 3.3 GHz to 3.7 GHz |
| Gain | 28.8 dB |
| Output Power (P1dB) | Not specified |
| Power Added Efficiency (PAE) | Not specified |
| Supply Voltage | 24V to 30V |
| Current Consumption | Not specified |
| RF Type | 5G, LTE |
| Package Type | 26-HLQFN (10x6 mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature Range | Not specified |
| Noise Figure | Not specified |
| Test Frequency | 3.4 GHz |
| Application | Wireless Infrastructure, Massive MIMO Systems, Small Cells, Remote Radio Heads |
| RoHS Compliance | Yes |
Room 1304, 13/F, Allways Centre, 468 Jaffe Road, Causeway Bay, Hong Kong. |