The image is for illustrative purposes only; please refer to the product data sheet for precise specifications.
| Part Number | INA2133U |
|---|---|
| Manufacturer |
|
| Description | The INA133 and INA2133 are high slew rate, unity gain difference amplifiers consisting of a precision op amp with a precision resistor network. |
| Product Group | Amplifier |
| MOQ | 1000 pcs |
| SPQ | 50 pcs |
| Figure/Case | 14-SOIC |
| Package | TUBE Pack |
| | |
| Ship From | Hong Kong |
| Shipment Way | DHL / Fedex / TNT / UPS / Others |
| Delivery Term | Ex-Works |
| Send RFQ | sales@signalhk.com |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| -3 dB Bandwidth | 1.5 MHz |
| Input Offset Voltage | 150 µV |
| Supply Current | 950 µA |
| Output Current per Channel | 32 mA |
| Supply Voltage Range | ±2.25 V to ±18 V (dual supply) or 4.5 V to 36 V (single supply) |
| Operating Temperature Range | -40°C to 85°C |
| Package | 14-SOIC (0.154", 3.90 mm width) |
Room 1304, 13/F, Allways Centre, 468 Jaffe Road, Causeway Bay, Hong Kong. |